Řízení letového provozu Ruzyně

Jiné objekty
Číslo reference: 10517-05

V oblasti speciálních technických provozů patří kompletní realizace informačního a orientačního systému v areálu Řídící věže na ruzyňském letišti mezi nejvýznamnější roku 2010.
Poslední velká rekonstrukce těchto prostor proběhla v létech 2009-2010, kdy naše společnost byla vybrána jako nevhodnější dodavatel orientačního systému. Při návrhu designu a funkce jednotlivých prvků jsme spolupracovali jak s investorem tak i s architektem projektu.
Pro zajímavost něco málo z historie letiště v Ruzyni: v létech 1933-1937 proběhla výstavba letiště (dnes terminál JIH 1) vyprojektované arch. Adolfem Benešem na pozemcích zvaných Dlouhá Míle. Provoz letiště byl zahájen 5. dubna 1937. Rozšíření a rekonstrukce letiště probíhala v několika etapách v létech 1947-1956, 1960-1968, 1989-1993, 1997, 2006.

Infosloupek s intercomem u vjezdu do areálu Technického bloku v Ruzyni.

Spodní část infosloupku tvoří ocelová nosná konstrukce opláštěná kartáčovaným nerezovým plechem se zabudovaným intercomem. Horní tubus je zhotoven z mléčného skla s nerezovým zakončením. Logo ŘLP je prosvětleno pomocí centrálního líniového světla.

Pohled na stranu s intercomem na infosloupku.

Exteriérový informační pylon s výměnnými moduly s logy nájemníků u vstupu do recepce budovy.

Exteriérový konvexní totem s podsvětleným logem ŘLP. Vnitřní pozinkovaná konstrukce s opláštěním z hliníkového plechu s lakovaným povrchem a perforovanou grafikou podloženou probarveným akrylátem. Boční nosné hrany z hliníkových profilů. Prosvícení loga zářivkovým tělesem. Kotvení do skryté betonové základové patky přes 3D kotevní systém.
Popisy z jakostních samolepích fólií.

Hlavní orientační tabule umístěná ve vstupních prostorách technického bloku. Čísla jednotlivých pater jsou provedena v odstínu dominantní barvy podlaží.

Tabule z bezpečnostního čirého skla se zadní stranou v dezénu leptaného skla. Hrany skla leštěny a broušeny. Popisy z jakostních samolepících fólií. Kotvení na kruhových nerezových úchytech s povrchem SB.

Označení podlaží v hlavním koridoru.

Označení podlaží.

Označení podlaží na vstupní chodbě podlaží u výtahů.

Číslo podlaží z jakostní samolepící fólie instalované na obložení z Techlamu.

Označení podlaží ve vnějším schodišti.

Tabule ze sendvičové desky s jádrem z polyetylénu a krycími vrstvami z hliníkových plechů. Popisy z jakostních samolepících fólií. Instalace na stěnu.

Označení podlaží na schodišti v interiéru.

Označení podlaží z jakostní samolepící fólie instalované na kovové dveře rozvodné skříně.

Označení kuchyňky

Tabule s vodorovnou lamelou z hliníkového profilu s povrchovou úpravou stříbrný elox kotvenými pomocí plastových klip modulů ve svislých bočních profilech z hliníkového profilu s obdélníkovým průřezem. Popisy z jakostních samolepících fólií.

Označení úklidové místnosti.

Piktogram z jakostní samolepící fólie instalovaný na dveřní křídlo.

Označení personálních kanceláří zhotovené z lištového systému.

Označení personálních kanceláří v klientských prostorách.

Označení prosklených ploch.

Označení skleněných ploch zhotoveno ze samolepící fólie v dezénu mléčného skla v souladu s nařízením § 37 odst. 6 vyhlášky č.137/1998 Sb., o obecných technických požadavcích na výstavbu.

TOPlist